Важливою складовою створення конкурентоспроможної промислової продукції на основі енергоефективних технологій є підвищення ефективності розвідки і добування вуглеводнів (нафти, газу, конденсату та ін.). Геофізичні свердловинні дослідження (ГСД) є основним засобом виявлення продуктивних пластів-колекторів і визначення їх параметрів в нових свердловинах, ревізії (дорозвідки) свердловин старого фонду, а також контролю розробки нафтогазових родовищ.
Геофізичне дослідження скважин
Нова апаратура нейроного та акустичного каротажу для дослідження нафтогазових свердловин та їх інтерпритаційно-методичне забезпечення
Геофізичні свердловинні дослідження (ГСД) є основним засобом вивчення геологічного розрізу, документування і підрахунків запасів нафти і газу, а також контролю розробки нафтових і газових родовищ.
Одним із найважливіших петрофізичних параметрів гірських порід є пористість. В розрізі нафтогазових свердловин пори можуть бути заповнені водою, нафтою, газом, їх сумішшю. Породи, які мають здатність віддавати і приймати порові флюїди, називаються колекторами. Виділення пластів-колекторів, визначення їх пористості та характеру насичення є однією з головних задач ГСД.